Objevte nové recepty Nejen na pánev!

Těstoviny Adriana si vzala do parády nutriční specialistka a autorka kuchařských knih Karolína Ponocná Kamberská, kterou můžete znát i z televizních obrazovek. Karolína naše těstoviny důkladně prozkoumala a představuje vám jejich největší benefity.

NIŽŠÍ GLYKEMICKÝ INDEX

Semolinové těstoviny Adriana jsou svojí strukturou pevnější, a díky tomu se nerozvaří. Těstoviny uvařené „al dente“ mají nižší glykemický index.

Glykemický index je bezrozměrná veličina, která udává rychlost využití glukózy tělem z určité potraviny. Čím vyšší hodnotu glykemického indexu potravina má, tím více se po jejím požití rozhoupe hladina cukru v krvi, a tím hůře pro hubnutí.

Glykemický index vyjadřuje nárůst cukru v krvi při trávení konkrétního jídla. Pokud cukr vyletí rychle do vysokých hodnot, hormon inzulin ho bleskově „pochytá” a uloží ho, kde je potřeba (a přebytek tam, kde ho nechceme, tedy do tukových zásob). Následkem toho cukr v krvi rychle klesne a my už máme zase hlad a „něco bychom si dali”. Toto se děje, když jíme rozvařené těstoviny. Jejich glykemický index je kolem 60, tedy ve středním pásmu. Naše trávení s nimi nemá velkou práci. Je to zkrátka rychlý proces.

DLOUHODOBÁ ENERGIE

Pevné těstoviny Adriana mají glykemický index stále ještě v nízkém pásmu (mezi 40 a 50 body). U semoliny index navíc snižuje vyšší obsah bílkovin a vlákniny. Hladina cukru v krvi se tolik nerozkolísá. Našemu metabolismu chvilku trvá, než si s nimi poradí, a to je dobře. Pro tělo je taková potravina výhodnější. Energii z ní získáváme plynule, vydrží nám delší dobu a nemáme hned zase hlad.

VITAMÍNY

Semolinové těstoviny Adriana obsahují oproti těstovinám z měkké mouky větší množství některých vitamínů. V případě vitamínu B1, B2 a kyseliny listové je to až 30 % doporučeného denního příjmu v jedné standardní porci. Dále obsahují hořčík, železo i vlákninu. U těchto složek je to 10 % doporučeného denního příjmu.

SKVĚLÉ PRO DĚTI A SPORTOVCE

Semolinové těstoviny Adriana obsahují komplexní sacharidy, které dodávají tělu snadno využitelnou zásobu energie. Jsou ideální pro děti, sportovce a pro všechny, kteří žijí aktivní život. Pro tu správnou vyváženost k těstovinám vždy přidejte dávku zeleniny a porci bílkovin.