Těstoviny ze 100% semoliny

PŘÍPRAVA TĚSTOVIN

Připravit výborné těstoviny není zdaleka tak snadné, jak se na první pohled zdá. Umění přípravy spočívá již ve vhodném výběru těstovin. I ten vyžaduje Vaši pozornost a péči a to ještě než začnete vařit. Záleží totiž na tom, jakou omáčku či jaké ingredience se chystáte k těstovinám přidat. Vzájemně se musí podpořit svou vůní a chutí, aby byla vytvořena dokonalá harmonie. Aby se na stole objevilo perfektní jídlo, je dobré dodržet několik klíčových pravidel.

Každý tvar těstovin potřebuje jinou dobu varu. Měli byste vzít v úvahu i to, že těstoviny se budou dále vařit i po slití vody a po přidání omáčky. Pokud máte rádi těstoviny „al dente“ tedy „na skus“ nebo je plánujete prohřát na pánvi společně s omáčkou, je vhodné je scedit přibližně 2 minuty dříve, než je uvedeno na obalu - záleží na celkové době varu.

Chcete-li dokončit těstoviny společně s omáčkou na pánvi, měli byste slít vodu nejpozději, když jsou těstoviny uvařeny „al dente“. Pokud plánujete přípravu salátu, je dobré těstoviny v hrnci položit do ledové vody a přidat olivový olej ihned po slití vody, abyste zastavili vaření těstovin.

Co znamená „al dente“ ?

Při skousnutí či překrojení vidličkou byste měli cítit lehký odpor těstoviny, také by na řezu měl být vidět tenký světlejší proužek.

Jak správně těstoviny vařit?

Průměrná jedna porce je 100 g těstovin na osobu. Zlatým pravidlem je 1 litr vody a 10 gramů soli na každých 100 g těstovin. Tento poměr dává těstovinám dostatek prostoru a umožní těstoviny uvařit rychleji.

Dostatečně velký hrnec naplňte vodou tak, abyste dodrželi pravidlo 1 litr vody na 100 gramů těstovin, a dejte vařit

Jakmile se voda začne vařit, přidejte sůl do daného množství vody v daném poměru (10g soli / 100g těstovin). Když se sůl rozpustí a voda vře, přidejte těstoviny.

Po první minutě těstoviny zamíchejte a totéž udělejte ještě několikrát během vaření.

Vaříme tak dlouho, jak je vyznačeno na obalu Adriana k danému tvaru a podle zamýšleného použití těstovin.

Než vodu slijete, ochutnejte, zda jsou těstoviny uvařeny podle Vaší chuti.